Prežili ste s partnerom niekoľko rokov života a zrazu príde tvrdý verdikt vo forme rozchodu. Aj keď ste si už dlhú dobu nerozumeli stále ste verili, že sa stane niečo čo celý tento stav môže zvrátiť. Nedokážete sa zmieriť s jeho odchodom a vaše srdce sa stáva otvorenou ranou. Nastávajúce minúty, hodiny a dni to bolí tak, že nie ste schopní hovoriť, dokonca jesť ani spať. O bežnom, normálnom fungovaní nemôže byť ani reči. Práca stáva nočnou morou, neviete sa sústrediť. V hlave Vám beží niekoľko základných otázok:

Zmení sa tento stav? Dokedy to bude tak veľmi bolieť?
Rozchod s partnerom býva jednou z najťažších emocionálnych skúšok, ktoré v živote zažívame. Je jedno akú dlhú dobu sme spolu strávili, ak sme milovali, rozchod bolí rovnako intenzívne. Ak odíde niekto, kto sa stal súčasťou nášho života, cítime veľkú bolesť a smútok. A je to o to horšie, ak mal partner dobré vzťahy s deťmi, vašou rodinou a priateľmi.

Ako prvé je dobré uvedomiť si, že je naozaj lepšie prijať koniec s trápením než trápenie bez konca. Viem, že to zo začiatku bude bolieť a vy budete mať pocit, že keby vás partner neopustil, správali by ste sa úplne inak a tým pádom by aj váš partner úplne zmenil svoje správanie. Verte mi ale, že toto by vydržalo možno pár dní, maximálne týždňov. A ak by opadla tá prvotná eufória, že ste zase spolu, všetko by sa vrátilo do starých koľají. Vášho partnera ste si pritiahli na základe určitého emocionálneho nastavenia, a to pokiaľ nezmeníte a nepozriete sa hlbšie po príčinách toho, prečo ste boli väčšinu času nešťastní, s najväčšou pravdepodobnosťou by sa vám to celé zopakovalo znova. Prijmite preto tento koniec ako začiatok niečoho nového, kedy môžete na sebe zapracovať a potom žiť život, ktorý môže byť oveľa krajšie a šťastnejší.